سامانه اعلان حریق اپتیم

مشاهدات میدانی حاکی از آن ست که اکثر واحد های صنفی مستقر در بازار تبریز به دلیل وجود بالکن که فضا را به سه قسمت تقسیم میکند و یا متراژ بیشتر از 9 مترمربع به بیش از یک سنسور نیازمند هستند. به همین دلیل در طراحی سیستم یک مرکز کنترل با قابلیت اتصال سنسور های استاندارد در نظر گرفته شده است.
همچنین برای واحد های که مساحت کمتری دارند یک سامانه یکپارچه اعلان حریق با سنسور و بدون نیاز به مرکز کنترل پنل طراحی شده است. هر کدام از دو محصول دارای ویژگی هایی هستند که میبایست نسبت به محل نصب و شرایط محیطی یکی از آن ها را انتخاب کرد.

مرکز کنترل پنل دارای باطری داخلی بوده و می تواند تا 11روز تغذیه تمامی سیستم را به عهده بگیرید.

بخش مخابراتی

در سامانه از چیپست مخابراتی 0.rev1 m66 ساخت شرکت Quectell به منظور ارتباطات GSM استفاده شده است که دارای مشخصات و استاندارهای زیر میباشد. این شرکت یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده چیپست های مخابراتی میباشد بیش از 111 میلیون از دستگاه های تولید شده در دنیا از محصولات این شرکت استفاده می کنند.

ارتباط با سرور و اعلان هشدار

در حالت عادی این سامانه هر 6 ساعت یکبار صحت عملکرد خود را از طریق GPRS به سرور اعلام میکند. در سمت سرور این مطالعات به صورت روزانه بررسی میشود تا دستگاه هایی که از دسترس خارج شدند را مشخص نماید . در صورتی که از آخرین ارتباط بیش از یک روز گذشته باشد این مسئله توسط پیامک به اطلاع کاربر می رسد که با خدمات پس از فروش تماس گرفته و نسبت به حل مسئله اقدام نماید.

در مواقع آتش سوزی هشدار توسط پیامک و تماس تلفنی از دو طریق به اشخاص ذیربط ارسال میشود.

  1. ارسال پیامک و تماس تلفن از طریق خود دستگاه
  2. ارسال پیامک و تماس تلفن از طریق اینترنت و پنل پیامکی و مرکز تماس اینترنتی

بخش سرور این سامانه قادر ا ست در صورت قطعی اینترنت در محدوده بازار تمامی ارتباط خود را از طریق پیامک ادامه دهد به نحوی که پنل پیامکی پیامهای ارسال شده از طرف سامانه اعلان حریق را دریافت کرده و به طور خود کار در بستر اینترنت به سرور انتقال میدهد. عدم وابستگی به بستر اینترنت در مواقع ارسال هشدار از مزیت های این روش میباشد.

خانهمحصولاتفروشگاهتماس