loading

علایم جدید کرونا

علایم جدید کرونا

علایم جدید کرونا


علایم جدید کرونا

در ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا به‌عنوان یک بیماری همه‌گیر، متخصصان حوزه پزشکی به تدریج علائم این بیماری مانند تب شدید، سرفه مداوم و یا از دست دادن و یا تغییر حس بویایی و چشایی را معرفی کردند اما اکنون محققان بر این باورند که علایم جدید کرونا نیز می‌تواند در این فهرست جای بگیرد.

یکی از علائم که با ویروس کرونا مرتبط است، «انگشتان پای کووید» نامیده‌اند. تحقیقات انجام شده از سوی اتحادیه بین‌المللی بیماری‌های پوستی و آکادمی پوست آمریکا نشان می‌دهد که برخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا دچار التهاب‌های مربوط به سرمازدگی در پاهای خود می‌شود که گاهی ماه‌ها ادامه پیدا می‌کند.

این گروه تحقیقاتی اعلام کرد که این وضعیت معمولا بین یک تا چهار هفته بعد از ابتلا به کووید-۱۹ ایجاد می‌شود و می‌تواند باعث تورم یا تغییر رنگ انگشتان پا شود.

طبق نتایج این تحقیقات علائم در اکثر موارد خفیف است و طی چند هفته پا به حالت طبیعی بر می‌گردد. با این حال محققان می‌گویند که در برخی موارد التهاب بیش از ۱۵۰ روز ادامه داشته است و آن‌ها می‌ترسند که یافته‌هایشان تنها ذره کوچکی از واقعیت باشد.

دکتر استر فریمن، محقق اصلی این پژوهش گفت: «به نظر می‌رسد گروه خاصی از بیماران وجود دارند که وقتی به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند در انگشتان پاهایشان التهاب ایجاد می‌شود. قرمز و متورم می‌شود و در نهایت رو به بنفشی می‌رود.»

وی تاکید کرد: «در اکثر موارد این عارضه خود به خود برطرف می‌شود. نسبتا خفیف است و به طور متوسط ۱۵ روز طول می‌کشد اما بیمارانی را دیده‌ایم که یک یا دو ماه درگیر این مشکل بوده‌اند.»

ریزش مو، از دست دادن شنوایی و سکسکه

اما از دیگر علایم جدید کرونا ریزش موها در افراد مبتلا به کووید-۱۹ عنوان شده است. آلیسا میلانو، بازیگر آمریکایی در ویدئویی که پس از ابتلا به کرونا در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد، اثرات احتمالی ویروس کرونا را بر روی موهای خود نشان داد.

نتایج یک تحقیق در دانشگاه ایندیانا نشان می‌دهد که ۴۲۳ نفر از بین ۱۵۶۷ نفر مبتلا به کووید-۱۹ در پاسخ به سوالی در این موضوع اعلام کردند که دچار ریزش مو شده‌اند که حدود ۲۷ درصد افراد این تحقیق می‌شود.

دسته‌بندی نشده

اپتیمبیماری ویروس کروناضدعفونی کننده سطوحضدعفونی کننده های سطح بالاضدعفونی کننده های سطح پایینضدعفونی کننده های کودککروناماندگاری ویروس کرونا روی دستماندگاری ویروس کرونا روی سطوحمحلول پاش اپتیمویروس کرونا

امکان ارسال نظر وجود ندارد!