loading

ضدعفونی خانه از ويروس کرونا

ضدعفونی خانه از ويروس کرونا

ضدعفونی خانه از ويروس کرونا


 ​ضدعفونی خانه از ويروس کرونا :ویروس کرونا همچنان به شیوع خود در هفته‌ها یا شاید ماه‌های آتی ادامه می‌دهد و مردم اقصی نقاط جهان در پی روش‌های زیادی برای پیشگیری از ورود این ویروس به خانه و ضدعفونی کردن فضای زندگی خود هستند.زززز، اما کار‌های دیگری نیز هستند که شما می‌توانید با انجام آن‌ها شانس ابتلا به کرونا را کم کنید؛ مثلا خانه خود را تمیز و ضدعفونی کنید و برق بیندازید.به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، ویروس کرونا از طریق قطرات دستگاه تنفسی انتقال پیدا می‌کند و شواهد نشان می‌دهد ساعت‌ها و روز‌ها روی سطوحی از جنس‌های مختلف می‌تواند به حیات خود ادامه دهد و زنده بماند.این روز‌ها در سراسر جهان تقاضا برای سرویس‌های نظافت و خانه تکانی به منظور ضدعفونی کردن بسیار زیاد شده است و بسیاری از مدارس و کسب و کار‌های مختلف برای نظافت عمیق‌تر تعطیل شده‌اند.در این مطلب می‌خواهیم با شما از توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری برای تمیز و ضدعفونی کردن خانه صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

یادتان باشد: اول نظافت، بعد ضدعفونی!تمیز کردن یعنی از بین بردن میکروب‌های روی سطوح. ضدعفونی کردن یعنی استفاده از مواد شیمیایی برای کشتن میکروب‌های روی سطوح. بنابراین، هر دوی این کار‌ها خطر پخش شدن عفونت را کاهش می‌دهد، اما نباید فراموش کنید که اول باید خانه را تمیز کنید و بعد از آن به ضدعفونی بپردازید.فراموش نکنید که روی برچسب مواد ضدعفونی‌کننده را بخوانید. برخی از مواد ضدعفونی‌کننده به مدت ۲ تا ۱۰ دقیقه روی هر سطحی مرطوب باقی می‌مانند.

استفاده از پاک‌کننده‌های خانگی برای ضدعفونی خانه از ويروس کرونا :به میزها، دستگیره در، کلید لامپ‌ها و سرویس بهداشتی به عنوان فضا‌هایی نگاه کنید که اول از همه نیاز به تمیز کردن دارند؛ از اینجا‌ها روع کنید. قبل از این که شروع به تمیز کردن سطوح کثیف کنید، آن‌ها را با مواد پاک‌کننده یا آب و صابون تمیز کنید.برای ضدعفونی کردن، شما می‌توانید از محلول‌های ضدعفونی کننده‌ای که حاوی الکل ۷۰ درصد هستند، ضدعفونی‌کننده‌هایی که تاییدیه EPA دارند یا مواد سفیدکننده خانگی رقیق می‌توانید استفاده کنید. از محصولاتی که تاریخ مصرف آن‌ها گذشته است استفاده نکنید یا مواد سفیدکننده را با هیچ ماده پاک‌کننده‌ای ترکیب نکنید. برند‌های معمول ضدعفونی کننده مانند وایتکس و دیگر محصولات برای ضدعفونی خوب هستند.مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری به مردم توصیه می‌کنند که خودشان محلول ضدعفونی کننده خانگی بسازند. براین این کار بهتر است ۵ قاشق غذاخوری از مایع سفیدکننده معمولی را در یک گالن آب بریزید یا ۴ قاشق چایخوری سفیدکننده را در هر لیتر آب بریزید.

از دستکش استفاده کنید و حتما در هنگام تمیز کردن تهویه را فراموش نکنید!مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می‌کند هنگام ضدعفونی کردن از دستکش‌های یکبار مصرف استفاده کنید و بعد از استفاده آن‌ها را دور بیندازید.اگر از دستکش‌های چندبار مصرف استفاده می‌کنید، آن‌ها را برای اهداف دیگر استفاده نکنید و فورا بعد از درآوردن دستکش، دست‌های خود را بشویید. دستکش را طوری در بیاورید که قسمت کثیف آن با پوست بدنتان در تماس نباشد و آن‌ها را پشت به رو دربیاورید. سعی کنید روی دستکش که در تماس با سطوح کثیف بوده با پوست دستتان تماس پیدا نکند.

اخبار و مقالات

ضد عفونی دستضدعفونیضدعفونی کنندهضدعفونی کننده دستضدعفونی کننده سطوحضدعفونی کننده های سطح بالاضدعفونی کننده های سطح پایینضدعفونی کننده های سطح متوسطضدعفونی های سطحضدعفونی های سطح بالاکروناماندگاری ویروس کرونا روی سطوح

امکان ارسال نظر وجود ندارد!