loading

فرآیند ساخت

فرآیند ساخت

اپتیم- محلول پاش- ضدعفونی کننده سطوح و دست ها


فرآیند ساخت

دستگاه ضدعفونی کننده دست اپتیم ضامن سلامتی شما

فرآیند ساخت، در این روزهای مبارزه با کرونا استفاده از انواع دستگاه الکل پاش و دیگر محلول های ضدعفونی کننده در اکثر مکان های عمومی و خصوصی ضرورت یافته است، این دستگاه ها در مدل های مختلف اتوماتیک و غیر اتوماتیک در بازار موجود هستند و سعی می کنند با پاشیدن مواد ضدعفونی کننده در از بین بردن کرونا نقشی داشته باشند که ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

optim

فرآیند ساخت دستگاه محلول پاش چیست؟

دستگاه محلول پاش دارای انواع مدل ها با مخزن هایی با حجم های مختلف می باشد و افراد می توانند با خریداری آنها محلول های مختلف ضدعفونی کننده مانند الکل و دیگر مایعات را در آنها بریزند.

افراد می توانند با استفاده از انواع این دستگاه های الکل پاش اتوماتیک و غیر اتوماتیک دست های خود را که محل تجمع انواع ویروس ها و باکتری ها می باشند و به راحتی می توانند آنها را درگیر بیماری ها کنند به آسانی ضدعفونی کنند.

مخزن انواع این دستگاه الکل پاش گنجایش دو لیتر به بالا( در دستگاه ما 2/8 لیتر ) از محلول های مختلف ضد عفونی کننده را دارند و قابل ذکر است که

یک لیتر محلول ضد عفونی کننده می تواند پاسخگوی نیاز هزار نفر در روز باشد.

پمپ موجود در دستگاه الکل پاش می تواند محلول الکل را به ذرات فوق العاده ریز در حد میکرون تبدیل کند و بدین طریق به خوبی می تواند صرفه جویی زیادی در استفاده از محلول های ضد عفونی کننده و الکل داشته باشد.

در انواع این دستگاه های الکل پاش دست به محل خروج مایع ضدعفونی کننده تماسی پیدا نمی کند، این دستگاه ها عموما دارای چراغ های حالت آماده به کار و توقف می باشند.

عموما بدنه و قسمت های مختلف انواع دستگاه های الکل پاش از استیل، فلزات ضد زنگ و مواد پلیمری و پلاستیکی تهیه می شوند. زیرا محلول های ضد عفونی کننده سبب خورندگی و کاهش یافتن عمر دستگاه می شوند و این خورندگی به خصوص در زمان پاشیدن محلول به اطراف می تواند بیشتر اتفاق بیفتد.

انواع این دستگاه های الکل پاش می توانند محلول ضدعفونی کننده را به صورت مایع ، ذرات ریز و یا پودری روی دست های افراد بپاشند و این قابلیت در این دستگاه ها و نحوه خروج ماده ضدعفونی کننده در آنها قابل تنظیم می باشد.

اکثر این دستگاه های الکل پاش با برق شهری کار می کنند، البته در این میان برخی نیز با باتری های c مشغول به کار می باشند.

انواع دستگاه های اتوماتیک و غیر اتوماتیک ضد عفونی کننده، دارای مدل های دیواری و ایستاده و همچنین چشمی، پدالی و قابل حمل می باشند که از هر کدام می توان در مکان های مختلف با شرایط متفاوت عمومی و خصوصی استفاده کرد.

انواع مدل های دستگاه محلول پاش اتوماتیک به صورت چشمی کار می کنند، نوع چشمی این دستگاه ها می توانند بسیار حساس باشند

و دست ها را حتی در فاصله ۲۵ سانتی متری تشخیص دهند و محلول ضد عفونی کننده را بعد از گذشت یک ثانیه روی دست های افراد بپاشند.

این دستگاه های الکل پاش دارای سنسور قدرتمند و بدون خطایی با نور و اشعه مادون قرمز و یا اولتراسونیک می باشند.

 

optim

انواع دستگاه الکل پاش اتوماتیک می توانند فواصل پاشیدن، زمان پاشیدن و مقدار آن را تنظیم کنند و در صورت اتمام محلول مخزن با ایجاد صدا این موضوع را اطلاع دهند.

مصرف محلول ضد عفونی کننده در این دستگاه بسیار پایین و هدررفت آن کم می باشد، اصولا می توان انواع این دستگاه ها را به صورت ایستاده، رومیزی و یا روی یک پایه اختیاری قرار داد، به طور معمول پایه های این دستگاه ها به صورت جدا به فروش می رسند و قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند.

بسیاری از این دستگاه های الکل پاش نیاز به نصب ندارند و فقط کافی است آنها را در جای مناسبی قرار داد، در این میان انواع دستگاه های الکل پاش دیواری نیاز به نصب دارند، البته نصب آنها بسیار راحت می باشد و توسط چند پیچ باید به دیوار محکم شوند.

این دستگاه ها دارای قابلیت دسترسی راحت به مخزن می باشند و می توان به راحتی محلول ضد عفونی کننده را در مخزن آنها ریخت، انواع مدل های ایستاده این دستگاه ها دارای اندازه مناسبی می باشند و افراد برای استفاه نیاز به خم کردن ندارند.

این دستگاه های الکل پاش اصولا دارای دکمه پاور می باشند و می توان زمان و مقدار پاشش محلول ضدعفونی کننده را در آنها تنظیم کرد، به طور معمول زمان پاشش در اکثر این دستگاه ها به مدت چهار ثانیه می باشد.

بسیاری از این دستگاه ها می توانند انواع محلول های ضدعفونی کننده مانند الکل، اتانول و آب … را در مخازن خود قرار دهند.

قابل ذکر است که بسیاری از این دستگاه های الکل پاش به صورت خرطومی می باشند و می توان از آنها برای پاشیدن مواد ضد عفونی کننده در ذرات بسیار ریزی در محیط های عمومی مانند مراکز آموزشگاهی و بیمارستان ها و تجمعات استفاده کرد و اجازه داد ذرات معلق مواد ضد عفونی کننده برای چند ثانیه ای در فضا بمانند و کمی فضا ضد عفونی گردد.

optim.ir

اخبار و مقالات

امکان ارسال نظر وجود ندارد!